אימון מנהלים בכירים

ארגון מצליח הוא ארגון המשכיל לפתח את מנהליו

להיות חונכים ומאמנים לאיכות והישגיות.

עולם העסקים בכלל וענף הקמעונאות בפרט  הוא עולם דינמי שמשתנה ללא הרף ודורש תמיד להיות עם "יד על הדופק". היכולת להגיב ולפעול במהירות כשהמציאות שונה מהתחזיות הינה קריטית ולרוב היא זאת שתביא להצלחה או לכישלון של העסק.

אם אתה מנהל עסק הנמצא בשלבי צמיחה אתה נמצא בשלב מאתגר במיוחד .

מצד אחד העסק שלך קיים כבר כמה שנים צברת מוניטין ויש לך קהל לקוחות נאמן שמגיע לחנויות שלך ומגדיל את ההכנסות.

מצד שני  ההכנסות גדלות אך הרווחיות נשחקת הלקוח הישראלי נהיה חכם יותר בתהליך הקניה ולכן דורש יותר מאמץ במכירה ,נוצר  גידול בצוות המוכרים והמנהלים. יש צורך להרחיב את עובדי המטה כדי לנהל את כל האופרציה הזאת שהפכה מחנות בודדת לרשת חנויות מתפתחת.

בהתאם לכך יש יותר הוצאות ותזרים המזומנים בבנק מסמן שצריך לעשות חישוב מסלול מחדש.

כדי להתייעל יש רצון לעבור לשלב הבא ולפתוח סניפים נוספים או להחדיר קטגוריות חדשות של מוצרים לחנויות או אולי להתחיל לייבא באופן עצמאי מחו"ל . למעשה כל מה שנקרא "פיתוח עסקי"

רוב המנהלים עסוקים בניהול שוטף ובעיקר בכיבוי שרפות  לרוב הם סובלים מחוסר זמן והמשימות הדחופות דוחקות את המשימות החשובות לארגון.
כך יוצא שבמקום לפתח את העסק כדי שיצמח ויגדל הם עסוקים בלשמר את הקיים דבר שבסופו של דבר יביא לירידה בתוצאות.

 ההבדל בין מנהל ממוצע למנהל מצוין הוא בניהול הזמן באופן שיביא לשיפור התוצאות

זמן זה כסף!

ניהול זמן מנהל ממוצע

ניהול זמן מנהל מצויין

לכל מנהל יש את "הרשימה"

רשימה של כל הפעולות שהוא מתכנן לעשות כשיהיה לו זמן כשירד הלחץ כשהעובדים שלו יוכלו לעשות חלק מהעבודה שלו..
אז יהיה לו זמן להכין נהלים ולבנות סטנדרט עבודה רשתי לארגן תכנית הדרכות שנתית להשבחה ושימור העובדים לגייס עובדי מנהלה איכותיים
לפתח מוצרים חדשים רווחיים יותר למצוא שווקים חדשים וערוצי שיווק נכונים לבנות שת"פ איכותיים שיגדילו הכנסות ויחזקו את המותג ועוד.. ועוד….
אבל המשימות האלה לא מוצאות מקום בלו"ז השבועי ונדחות שוב ושוב .
לרוב כלל אינן מתבצעות. הפעולות הללו אינן דחופות אך הן הפעולות החשובות ביותר בארגון אשר יהפכו אותו מארגון שורד לארגון מצליח ולאורך זמן
אז איך הופכים ממנהל שמשיג תוצאות בינוניות למנהל שמביא תוצאות מצוינות?

החסם המרכזי של מנהל ועסק מלהצליח תמיד יהיה האדם עצמו. רוב האנשים, מנהלים ובעלי עסקים, יודעים מה צריך לעשות כדי להצליח.
הפער בין התוצאות הרצויות לבין התוצאות המצויות בשטח, נמצא כמעט תמיד על ההרגלים וחוסר העשייה של האדם.
בעזרת האימון ניתן להטמיע כלים ניהוליים תקשורתיים מעולים למנהלים,.

 

מטרת אימון מנהלים

אימון מנהלים בארגון מאפשר לשפר תוצאות והישגים, יוצר הזדמנות להבין כיצד בעל המשרה בחברה חושב ומתנהל, היכן הוא נמצא היום ולאן הוא רוצה ובוחר להגיע, כמה הוא רוצה להרוויח, להציב יעדים ולפעול להשגתם. הפער הנ"ל משמש כבסיס לתוכנית אימון עסקי אישי  המשתמשת בכלים ועקרונות מובנים ומגוונים ואשר מובילה אל עבר היעדים המוגדרים ע"י הארגון.

איך עובדת השיטה לאימון מנהלים?

  • בהנחה שאף אדם לא מושלם, לכל עסק יש מה לשפר. לכן, אימון המנהל מתמקד בהבנת החוזקות והחולשות (מגבלות, דפוסי חשיבה 'תוקעים' וכו') של המנהל ותרגומם של ערכים, עקרונות ורצונות לחזון המאפשר התנהלות אפקטיבית, קבלת החלטות נכונה והתנהלות שיטתית לעבר יעדי העסק. האימון מציף את הדילמות והקשיים ובמסגרתו מועלים הפתרונות ויישומם.
   
  • היות ואנשים הם המנהלים עסקים, מימד חשוב נוסף מצוי בתחום המנהיגות והתקשורת מול עובדים/ מנהלים . מנהיג הוא אדם הרותם את סביבתו להישגיות ומצוינות באמצעות דוגמא אישית ואינטליגנציה תקשורתית גבוהה. ארגון מצליח הוא ארגון המשכיל לפתח את מנהליו להיות חונכים ומאמנים לאיכות והישגיות. בעזרת אימון ניתן להטמיע כלים תקשורתיים מעולים למנהלי החברה, להקנות כלי חניכה ואימון, ליצור ניהול אפקטיבי המבוסס על דוגמא אישית ולהגביר את שביעות הרצון והמוטיבציה של העובדים.
   
  • כמו באימון האישי, השאלה הבסיסית בתהליך היא: "לאן רוצים להגיע?", ואז מכוונים לשם, רוכשים כלים ומשתמשים גם בידע וניסיון של אחרים ובנקודות מבט נוספות.
   
  • במקרים רבים יש צורך בניהול זמן ומשימות איכותי יותר, יכולת התמודדות יעילה יותר במצבי לחץ ותחרותיות בתוך הארגון ובין ארגונים שונים

אנחנו בברקוד מתמחים באימון מנהלים ברשתות צומחות בענף הקמעונאות.

ברשתות שהפכו במהירות מחנות בודדת לרשת המונה מספר חנויות ,

השינוי בניהול האופרציה החדשה הינו קריטי ומצריך סיוע בהטמעת השינוי בארגון ובעובדים.

תהליך זה הינו באחריות הנהלה הבכירה ולנו יש את כל הכלים והניסיון ליישם זאת אצלך בארגון.

בעזרת ליווי אישי עסקי צמוד ובניית תכנית מתאימה לאופי הפעילות ולאיכות המשאב האנושי הקיים בחברה.

היתרון שלנו הוא בכך שאנחנו מתמחים בענף הקמעונאות כבר עשור מכירים היטב את האתגרים בענף ויודעים להשוות את הנתונים של הרשת שלך
עם ארגונים אחרים בתחום הפעילות .

המומחיות והייחודיות שלנו הן בחיבור של עולם האימון עם תחום הקמעונאות והמכירות   לכן,

באמצעות תהליך האימון המבוסס על רתימת והעצמת אנשים, אנו מטמיעים את מיומנויות הניהול שיביאו לשיפור במדדים הקמעונאיים.

המלצות ממנהלים שעברו תהליך אימון עם אורלי מרגלית מברקוד:

"התהליך שעברתי עם אורלי היה משמעותי עבורי ממספר בחינות-  הוא סייע לי להבין מהו המקום בארגון שאני כמנהלת מעוניינת להגיע אליו, ובאילו צעדים אני יכולה לעשות זאת. אילו יעדים אני רוצה להשיג, תוך הבנה מהו יעד ריאלי, ומהם כיוונים שבהם כדאי ונכון להשקיע את המאמצים והאנרגיות וללכת עליהם בכל הכוח.  התהליך תרם לביסוס הביטחון העצמי ולשפר את יכולותיי כמנהלת בתחילת דרכה, בתקופה בה האתגרים היו רבים ונראו לעיתים כבלתי אפשריים. בנוסף, קיבלתי כלים פרקטיים לניהול תהליכים ולהסתכלות רחבה על אופרציות שונות בארגון. מניסיוני אני יודעת שאורלי יכולה לסייע למנהלים בארגונים לשפר את התוצאות  ולהיות משמעותית עבורם הן בתחום הניהול והפיתוח העסקי והן בתחום התקשורת והנעת העובדים"
לילך דיטרוי לוי
מנהלת פיתוח עסקי רשת שלומית אופיר